DENTALNI ASISTENT

Dentalni asistent asistira doktoru dentalne medicine tijekom terapijskog postupka. Priprema pacijenta, radno mjesto, instrumente i pribor za terapijski postupak. Zbrinjava  pacijenta nakon terapijskog postupka. Vodi evidenciju i propisanu medicinsku dokumentaciju u skladu sa zakonskim propisima.

U svom radu koristi se suvremenom informacijsko-komunikacijskom tehnologijom. Komunicira s korisnikom dentalno-medicinskih usluga poštujući ljudsko dostojanstvo te kulturološke, vjerske, dobne, spolne i ekonomske različitosti.

Radi u timu dentalne medicine s doktorom dentalne medicine. Radi u skladu s prihvaćenim standardima, zakonskim propisima i profesionalnom etikom. Sudjeluje u edukaciji korisnika o osnovama oralne higijene i prevencije.

Ovaj srednjoškolski program moguće je upisati samo kao program prekvalifikacije što znači da je za upis potrebno imati završenu trogodišnju ili četverogodišnju srednju školu. Povjerenstvo Narodnog učilišta u Rijeci će na osnovu svjedodžbi završenih razreda srednje škole utvrditi koje razlikovne i dopunske predmete polaznik treba savladati u tijeku svog obrazovanja.

Nakon izrade i obrane završnog rada izdaje se završna svjedodžba i stječe zvanje dentalni asistent što se upisuje u radnu knjižicu. Sa završenom školom i položenim ispitom državne mature moguć je nastavak obrazovanja na visokoškolskoj razini. Kad ispune godinu dana pripravničkog staža dentalni asistenti polažu stručni ispit u Ministarstvu zdravstva Republike Hrvatske.

21 mjesec

Završena trogodišnja ili četverogodišnja srednja škola

Opću i posebnu zdravstvenu sposobnost za obavljanje posla dentalnog asistenta polaznici moraju dokazati potvrdom medicine rada koju trebaju priložiti prilikom upisa.

Cijene programa

Ukupni iznos školarine za prekvalifikaciju za dentalnog asistenta iznosi 34.000 kn. Školarina uključuje upisninu, predavanja, vježbe, skripte u e-obliku, ispite i završni ispit i može se platiti do 20 mjesečnih rata.

programa za zanimanje dentalni asistent

Latinski jezik u medicini

Anatomija i fiziologija

Dentalna morfologija

Uvod u dentalnu medicinu

Dentalna oprema i materijali

Hitna medicinska stanja

Prevencija u dentalnoj medicini

Metodika zdravstvenog odgoja

Organizacija rada

Zdravstvena njega

Dentalno asistiranje

Kvaliteta u dentalnoj medicini

Komunikacijske vještine

Administracija u dentalnoj ordinaciji

Dentalni računalni programi

Hrvatski znakovni jezik

Osnove radiologije u dentalnoj medicini

Strani jezik

Fizika

Kemija

Biologija

Vjeronauk/etika

Prijavom ćete osigurati svoje mjesto u grupi. Za upis je potrebno potpisati ugovor, izvršiti uplatu i dostaviti potrebnu dokumentaciju.

Eda Devčić Erceg, soba 30
eda.devcic@nar-uciliste.hr